NHF på Instagram

Kære medlemmer.

Vi er nu at finde på en ny platform for NHF. Instagram.

Tiden er kommet til, at vi nu bevæger os ind på endnu en platform, vi er kommet på Instagram og vil over de første par uger starte ud med at beskrive nogle af vores hjemmehørende arter.

https://www.instagram.com/nordiskherpetologiskforening/?hl=da

Vi vil i fremtiden arbejde hen i mod, at der bliver lavet konkurrencer, hvor vi vil indrage vores samarbejdspartnere og vores medlemmer.

Vi ønsker specielt at indrage vores medlemmer i ugentlige takeovers, hvor medlemmer eller samarbejdspartnere overtager vores instagram for en uge ad gangen og laver spændende opslag til vores medlemmer.

Sidder der allerede nu én eller flere derude, som kunne tænke sig, at lave opslag for NHF i en af de kommende uger så tøv ikke med at rette henvendelse til os, enten over facebook eller på vores instagram.

De bedste hilsener

Bestyrelsen.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *